Göksan Yangın ve Güvenlik - Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri

Güvenlik kamera sistemi güvenliğimizi emanet ettiğimiz kapalı devre izleme sisteminin diğer adı güvenlik kamera sistemidir. Piyasada KDTV diyede bilinen açılımı kapalı devre televizyon sistemi olan güvenlik sistemleri 7/24 kesintisiz olarak gözlem ve kayıt yapan bir kamera sistemidir. Kapalı devre televizyon sistemi kullanım alanları tesis çevre izleme güvenlik kamera sistemleri, İşyeri güvenlik kamera izleme sistemleri, Ev kamera sistemleri, Fabrika güvenlik kamerası sistemleri, Şehir izleme sistemleri KYGS mobese sistemleri olarak günümüzde güvenlik kamera sistemlerinin pek çok kullanım alanı bulunmaktadır.

Göksan Yangın ve Güvenlik Sistemleri FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri
Göksan Yangın ve Güvenlik Sistemleri FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri
Göksan Yangın ve Güvenlik Sistemleri FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri

Kamera Sistemleri Nasıl Olmalı?

Kamera sistemleri nasıl olmalı sorusuna cevap olarak güvenlik kamera sistemine yatırım yapmadan önce, ne izleyeceğinizi ve izlemek için nelere ihtiyacınız olduğunu iyi bilmeniz gerekmektedir. Kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılan kamera sistemleri, kameraları nereye yerleştirmek istediğinize ve ne kadar görünür olmasını istediğinize bağlıdır. Kablolu kameralar takmak daha zor olabilir.

Bununla birlikte kablolu sistemler, video sinyalleri havada hareket etmediği için, kablosuz kameralardan tipik olarak daha yüksek kalitede bir görüntüye sahiptirler. Kablosuz kameralar daha fazla esnekliğe sahip olmakla birlikte kablosuz internet, kablosuz telefonlar ve bebek monitörleri gibi diğer cihazlardan gelen yayınlar, kablosuz kameranın sinyalini kesebilir. Ayrıca, kablosuz bir sisteme karar verirseniz, video akışlarınızın başkaları tarafından ele geçirilebilir.

Neden Güvenlik Kamera Sistemleri?

Neden güvenlik kamera sistemleri sorusuna cevap olarak; Güvenlik kamera sistemleri neredeyse hayat kurtarıcı rolündedir.İyi bir kamera sistemi kurmak size iyi gözetim sonucu verir. Görmek istediğiniz alanı veya alanları belirledikten sonra, odak uzaklığı olan lensler (varifocal) kullanarak güvenlik sistemini doğru bir şekilde kurmak önemlidir.

Çalışma prensibi olarak analog sistem, kamera bir DVR (dijital video kayıt) cihazına kayıt yapacak şekilde ayarlanır. Kablo kullanımıyla, ev ve iş yerinde ki kameralar doğrudan dvr'a bağlanır. Dvr görüntülemeye izin vermek için görüntüleri sıkıştırır.

Özelliklere bağlı olarak, kamera belirli bir yazılım üzerinde çalışabilir ve hareket algılama özelliğini kullanabilir. Bununla birlikte IP (network) kameralar iletişim için Wi-Fi ağını kullanır ve video görüntüleri akıllı telefonunuza veya bilgisayarınıza aktarabilir.

Göksan Yangın ve Güvenlik Sistemleri WhatsApp Hattı